Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ПРОТОКОЛ
проведеного навчання з працівниками апарату
Калинівського районного суду
22.01.2016 року м. Калинівка
Присутні: працівники апарату суду, судді
Тема навчання: Відправка рішень до ЄДРСР та проставляння дати набрання законної сили судовим рішенням
Відповідно до плану навчання працівників апарату Калинівського районного суду на І-півріччя 2016 року керівником апарату Дудар А.А. було організовано навчання по опрацюванню проблемних питань та правил направлення судових рішень до ЄДРСР, проставляння дати набрання законної сили судовими рішеннями.
Дудар А.А. повідомив, що до Єдиного державного реєстру судових рішень (далі – ЄДРСР) направляються лише засвідчені електронним цифровим підписом судді електронні копії судових рішень, у відповідності до Рішення Ради суддів України від 17 лютого 2012 року № 4, яким затверджено Перелік судових рішень судів загальної юрисдикції, що підлягають включенню до Єдиного державного реєстру судових рішень.
Для відправки документів до ЄДРСР необхідно:
1) Перевести документ зі стану «Чернетка» в стан «Проект».
2) Накласти на документ електронний цифровий підпис (ЕЦП).
3) Перевірити документ перед відправкою, тобто перевести його у стан «Оригінал».
4) Встановити ознаку відправки документа до ЄДРСР (кнопка «Відправка до ЄДРСР»).
В КП «Д-3» існує можливість для певного типу документа встановити ознаку відправки до ЄДРСР. Це означає, якщо створюється документ відповідного типу, тоді після його переведення зі стану проекту до оригіналу, для нього автоматично встановлюється ознака відправки до ЄДРСР.
Реалізована можливість швидко відправляти та виконувати повторне відправлення документів до ЄДРСР натисканням однієї кнопки.
Існує два режими такого відправлення – одиночний та пакетний.
Режим одиночного відправлення
Даний режим дозволяє виконати швидке відправлення одного конкретно документу з будь-якої стадії (Чернетка, Проект, Проект з підписом, Оригінал, Оригінал з підписом) натиснувши одну кнопку.
Дану дію можна виконати:
- З реєстрів документів по справах;
Режим пакетного відправлення до ЄДРСР
Режим пакетного відправлення дає можливість відправлення великої кількості відфільтрованих документів, які можуть перебувати у різних статусах (Чернетка, Проект, Проект з підписом, Оригінал, Оригінал з підписом), натисканням однієї кнопки, попередньо вказавши початковий статус документу, з якого над ним будуть пакетно послідовно виконуватися всі операції, необхідні для надсилання до ЄДРСР.
Механізм контролю відправлення та перевідправлення документів до ЄДРСР
В реєстрі документів є основна гілка «Контроль ЄДРСР» з підгілками:
1. Документи, що потребують відправки до ЄДРСР;
2. Документи, що потребують перевідправки до ЄДРСР.
В реєстр «Документи, що потребують відправки до ЄДРСР» потрапляють документи, які не мають ознаки «Відправляти до ЄДРСР».
В реєстр «Документи, що потребують перевідправки до ЄДРСР» потрапляють документи, які потрібно перевідправити до ЄДРСР.
Згідно із пунктом 4.2 «Положення про автоматизовану систему документообігу суду» у разі закінчення строку, встановленого для подання апеляційної скарги чи касаційної скарги (на судові рішення у судових справах, що розглядаються у порядку кримінального судочинства), якщо така скарга не була подана, до автоматизованої системи документообігу вносяться відомості щодо набрання судовим рішенням законної сили.
Дата набрання законної сили проставляється, відповідно до інструкції користувача КП «Д3», після підписання копії судового рішення засобами електронно-цифрового підпису (ЕЦП), переведенням документу в статус «оригінал». ДНЗС не може бути проставлено наперед, тобто мати дату набрання законної сили більшу ніж поточну.
Керівник апарату Дудар А.А.