Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ПРОТОКОЛ
проведеного навчання з працівниками апарату
Калинівського районного суду
02.02.2016 року м. Калинівка
Присутні: секретарі судових засідань
Тема навчання: Фіксування судового процесу технічними засобами
Відповідно до плану навчання працівників апарату Калинівського районного суду Вінницької області на І-півріччя 2016 року керівником апарату Дудар А.А. було організовано навчання з секретарями судових засідань по роботі з технічними засобами фіксування судового засідання. Оскільки від вищестоящих органів надійшла інформація про неналежне забезпечення повного фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, в результаті чого було скасовано ряд судових рішень по даній причині та рекомендовано систематично проводити з секретарями судових засідань навчання з метою уникнення скасування судових рішень по даній причині.
Дудар А.А. повідомив, що відповідно до процесуального законодавства України під час судового розгляду забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Порядок роботи з технічними засобами фіксування судового засідання, зберігання, копіювання, дублювання та використання інформації, що відображає хід судового засідання в судах загальної юрисдикції визначений Інструкцією про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового засідання, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 20 вересня 2012 року №108 (зі змінами), далі – Інструкція.
Відповідно до інструкції, у випадку відсутності секретаря його обов’язки, за розпорядженням головуючого, виконує інший працівник апарату суду, який відповідно до своїх обов’язків, визначених посадовою інструкцією, може здійснювати такі заходи (далі - інший працівник апарату суду).
Підготовка до звукового запису:
1) Секретар або інший працівник апарату суду перед початком роботи зобов'язаний:
- перевірити комплекс звукозапису на відсутність ознак втручання в його конструкцію, цілісність пломб;
- включити комплекс звукозапису, зареєструватись у системі;
- перевірити годинник та календар комплексу звукозапису на предмет відповідності поточним даті та часу;
- перевірити наявність вільного місця на внутрішньому носії комплексу звукозапису;
- перевірити працездатність пристроїв, провести тестування для перевірки того, що складові комплексу звукозапису (мікрофони, мікшер тощо) працюють нормально та запис іде правильно.
2) Операція тестування здійснюється у такій послідовності:
- ініціювати режим тестового запису;
- у примітці до помітки початку запису вказати "Тестовий запис";
- виголосити речення "Тестовий запис засідання від "(дата)" у справі номер...";
- говорити за порядком у кожний мікрофон речення "Тестування мікрофона № ...";
- зупинити режим тестового запису;
- прослухати тестовий запис і перевірити рівень запису звуку.
3) У разі виявлення ознак втручання, порушення цілісності пломб, непрацездатності, неможливості налагодження коректної роботи комплексу звукозапису секретар або інший працівник апарату суду зобов'язаний терміново повідомити адміністратора та суддю (головуючого у судовому засіданні) про такі обставини.
4) Дані про результати перевірки (прізвище, ім'я, по батькові секретаря або іншого працівника апарату суду, інвентарний номер комплексу звукозапису, дата та час за показниками перевірки комплексу звукозапису, відомості про вільне місце, "комплекс звукозапису працездатний") вносяться до Журналу судового засідання або Протоколу судового засідання.
Під час звукового запису секретар або інший працівник апарату суду здійснює поточний контроль якості запису, шляхом прослуховування через навушники, контроль рівня запису в спеціальній області у програмі звукового запису та контроль працездатності комплексу звукового запису шляхом спостереження за його станом.
Після закінчення судового засідання секретар або інший працівник апарату суду:
- зберігає, роздруковує, підписує Журнал судового засідання або виготовляє та підписує Протокол судового засідання та приєднує до справи;
- створює архівну копію фонограми;
- перевіряє якість запису архівної копії фонограми;
- архівну копію фонограми передає архіваріусу;
- створює робочу копію фонограми;
- робочу копію фонограми долучає до судової справи.
Примірники фонограм записуються у вигляді архівної та робочої копій на окремі диски для лазерних систем зчитування (далі – компакт-диски). Для кожної судової справи виділяються два компакт-диски: один - для архівної копії фонограми, другий - для робочої копії фонограми. У разі, якщо фонограми не вміщуються на один компакт-диск, виділяються додаткові компакт-диски.
Після проведеного навчання в графік перевірок працівників апарату суду було внесено на березень місяць перевірку секретарів судових засідань на знання інструкції про порядок фіксування судового процесу технічними засобами та перевірку роботи з технічними засобами фіксування судового засідання з метою попередження випадків неналежного забезпечення повного фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу та уникнення скасування судових рішень по даній причині.
Керівник апарату Дудар А.А.