Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Черговий «Урок справедливості» було проведено працівниками Калинівського районного суду Вінницької області. Цього разу у ролях юних справедливців були учні четвертих класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 м. Калинівки.
Всеукраїнська акція для школярів «Урок справедливості» ініційована Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України (АРССУ) за підтримки Ради суддів України (рішення РСУ від 17 вересня 2018 року №59) в рамках реалізації грантового проекту «Підвищення обізнаності дітей з діяльністю судів» за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Нове правосуддя".
Керівник апарату суду Анатолій Дудар, заступник керівника апарату суду Альона Олексюк та консультант суду Олена Пророк розпочали урок із знайомства дітей із діяльністю суду, принципів правосуддя та демонстрації атрибутів судової влади. Діти хором зачитували свої права та обов’язки зображені на екрані за допомогою мультимедійної презентації.
Далі учням було надано змогу стати учасниками судового засідання у справах «Слон проти Жирафи» й «Кінь проти Хом’яка» та відчути себе у ролі сторін судового засідання. Кожен з них мав змогу оцінити правомірність дій позивача і відповідача та прийняти обґрунтоване рішення на користь однієї зі сторін. Так діти мали змогу усвідомити, що таке справедливість у судовому процесі та як реалізується принцип рівності та змагальності сторін.
Четвертокласники виявились надзвичайно активними. Кожен з них мав власну думку та намагався якнайвище підняти руку, щоб мати можливість її висловити. Не зважаючи на юний вік, діти вправно аргументували свої позиції, навіть з використанням формули «що не заборонено законом, то дозволено».
На завершення, працівники суду розповіли школярам, що рішення суду має бути справедливим і відповідати Конституції. Для цього потрібно, щоб справу вирішували професіонали, в мультику – це Суддя Черепаха, а в справжньому житті – професійні судді, які довго навчаються, отримують відповідну освіту, успішно складають іспити і лише потім мають право розглядати справи і вирішувати спори між людьми. У відповідь, діти подякували за «Урок справедливості» та обіцяли гарно вчитися, щоб мати змогу у майбутньому стати справедливими суддями.